Парник і теплиця: в чому різниця цих споруд?
Обидві конструкції призначені для створення оптимального мікроклімату рослинам, які в них вирощуються, але вони мають суттєві конструктивні відмінності.
Парник – мобільна невелика споруда, яку за потреби можна перемістити у будь-яке місце на ділянці. Її ширина, зазвичай, не перевищує 1,5 метра, а ширина складає 50-150 см. Найчастіше парник споруджують навесні і висаджують в нього насіння рослин на розсаду. Конструкції складають із каркасу (з металевих прутів, пластикових труб, тощо) та прозорої міцної плівки, тому вони дуже бюджетні і їх легко зробити власноруч.
Теплиця – це стаціонарна споруда, яка використовується з весни до пізньої осені, або можна купити теплицю та встановити в ній опалення – тоді свіжі овочі та зелень будуть протягом усього року. Міні-теплиці мають ширину і висоту 2 метри, довжину від 3-х метрів, тож по них можна вільно ходити і виконувати роботи з догляду за рослинами та збору врожаю.
Оскільки парник і теплиця мають різну конструкцію та період експлуатації – теплиця під ключ коштуватиме дорожче. Її теж можна спорудити своїми руками, але значно швидше і якісніше, якщо її виготовляють під замовлення фахівці компанії «Стальні рішення».
Сучасні еко-теплиці від виробника «Стальні рішення»
Усі теплиці складаються з однакових конструктивних елементів, а саме:
- Фундамент (чи інший спосіб кріплення каркасу до основи);
- Каркас;
- Покриття (скло, полікарбонат, оргскло, прозорий пластик);
- Двері.
Але за формою вони є:
- Аркові;
- Одно- і двосхилі;
- Сферичні;
Вибір форми залежить від розмірів, особливостей ділянки, уподобань та побажань власників, а також від бюджету та періоду експлуатації споруди.
Для побутового використання потрібна відносно невелика теплиця – купити її можна уже в готовому вигляді і зібрати на ділянці. Промислові мають великі габарити, тому їх будують безпосередньо на місці.
Щоб визначитися з потрібним розміром споруди, потрібно:
- Обрати місце під встановлення конструкції і виміряти його габарити;
- Продумати наперед, що саме буде вирощуватися та в якій кількості (врахувати особливості вирощування культур).
Тобто, якщо потрібна міні-теплиця для розсади помідорів, перцю, капусти – її розміри можуть бути невеликими або для цієї мети підійде і компактний парник. Якщо ж ви плануєте вирощувати там полуницю, огірки, тощо, які увесь цикл зростання перебуватимуть у теплиці – потрібна більша конструкція. По перше, по ній треба вільно пересуватися, щоб доглядати за рослинами та збирати врожай. По-друге, слід врахувати спосіб вирощування в’юнких рослин: горизонтальний чи вертикальний. Наприклад, огірки можуть рости горизонтально – стелитися по землі (тоді треба велика площа) або вертикально – на спеціальних підпорках (тоді треба врахувати висоту і відстань між рядками для комфортного збору врожаю). Для зручності можна використовувати агроволокно, яке перешкоджає росту бур’янів та додатково утримує вологу у ґрунті.
Теплиця з полікарбонату: переваги
Зараз можна купити теплицю з різними видами покриття, але найбільшої популярності набув полікарбонат, завдяки низці плюсів:
- Міцність: на відміну від скла, полікарбонат дуже міцний, тому теплиці та рослинам в ній не страшний град, покриття не пошкодиться від необережного руху чи удару робочим інструментом;
- Ефективне збереження тепла, що актуально і для звичайних, і для опалюваних теплиць;
- Гнучкість: можна звести споруду будь-якої форми та конфігурації;
- Простий монтаж: для нарізання полікарбонату підійде звичайний ніж – не треба додатково витрачати кошти на порізку скла.
Фахівці компанії «Стальні рішення» виконують увесь цикл робіт по зведенню теплиць: від виготовлення металевої конструкції потрібних габаритів до встановлення на вашій ділянці. Вам необхідно тільки визначитися з розмірами споруди, щоб насолоджуватися свіжими домашніми овочами, зеленню та ягодами увесь сезон. Також у нас можна замовити опори для спорудження парника.