- Брутальність: «гола» цегляна кладка або бетон, меблі лофт з металевими елементами;
- Чіткі лінії;
- Поєднання металу та дерева;
- Єдиний простір у приміщенні – мінімальна кількість перегородок і простінків;
- Відкриті комунікації: трубопровід, електричні кабелі.
Зараз лофт однаково популярний і в житлових будинках, і в облаштуванні кафе та ресторанів, і в оформленні офісів.
Меблі лофт: їхні особливості
Перша і важлива риса будь-якого інтер’єру в стилі loft – стелажі. Оскільки приміщення індустріальних будівель не мали простінків – стелаж використовували для зонування. В сучасному лофті вони теж розділяють простір на зони або використовуються виключно для зберігання речей та декору – встановлюються вздовж стіни.
Оскільки для цього інтер’єрного стилю притаманний мінімалізм та простота – кількість предметів інтер’єру має бути невеликою, але вони повинні бути функціональними та практичними:
- Стіл лофт – обідній чи журнальний – обов’язково має металеві елементи: ніжки, надбудови у вигляді полиць, опори для стільниці над шафками, тощо. Офісні столи теж мають ковку або елементи з металу.
- Відкриті полиці з металу та дерева характерні і для житлової зони, і для кухні.
- Ліжко лофт – це, частіше за все, відкритий металевий каркас з дерев’яними елементами. Сучасні варіанти мають лаконічне узголів’я, шухляди для зберігання речей чи постільної білизни.
- Стільці дещо грубі, ніжки виготовлені з металевого «квадрата» або труб. У лофт дизайні використовують як моделі класичної висоти, так і високі напівбарні або барні.
Меблі loft виготовляють у спокійній, стриманій палітрі: частіше – це поєднання чорного (для металевих елементів) та кольорів натурального дерева. В сучасному варіанті також поширене поєднання чорного та білого кольорів. При цьому, повністю білий, як у скандинавському стилі, не використовують.
Для житлових приміщень притаманний «м’який» промисловий стиль, в якому гармонійно поєднуються брутальні елементи лофту з килимами, подушками, пледами, вазами та іншими предметами щоденного вжитку і декору. А от в закладах – кафе та ресторанах – індустріалізм більш «жорсткий» та брутальний, переважає чорно-коричнева палітра.
Освітлення та декор у стилі Loft
Освітленню та електромережам в промисловому стилі відведена особлива роль. Оскільки комунікації відкриті – можна використовувати кабелі з тканинною обмоткою. Приміщення часто з високими стелями – понад 3 метри, тому люстра лофт не встановлюється аж під стелю, використовується точкове освітлення в кожній зоні. Найпопулярніша модель – люстра-павук. Вона складається з кріплення на стелю і 5-8 окремих кабелів з патронами під лампи. Кабелі можна розмістити на стелі у будь-якому порядку.
Над робочою поверхнею кухні світильник лофт може складатися з кількох частин, які функціонують окремо чи разом. Це, наприклад, конструкція з металевих кріплень та дерев’яного бруса, на якому розташовується кілька бра. Бра лофт мають вигляд купола з відкритим дротом.
Дизайнерські світильники лофт прості й лаконічні, без вигадливих форм та узорів, але їхній обов’язковий елемент – лампи Едісона. Сучасні варіанти таких ламп – світлодіодні з імітацією масивної нитки розжарювання.
Садові меблі в індустріальному стилі
Стильна лавка лофт – це зручність та функціональність. Завдяки лаконічному дизайну, вона ідеально підходить під будь-який екстер’єр та ландшафтний дизайн. Крісло лофт у доповнення до садового столика – це комфортна та красива зона відпочинку в саду. Їх можна поєднати зі стелажем, на якому розмістити кашпо з рослинами.
Майстри компанії «Стальні рішення» допоможуть вам обрати меблі у промисловому стилі для облаштування дому, офісу, закладу чи зони відпочинку на подвір’ї. Ви можете замовити стандартні або індивідуальні розміри, обрати дизайн з наявних чи створити власний з потрібними параметрами.