Гвинтові сваї застосовують для заливання фундаментів і зведення споруд різного призначення: від невеликих господарських будівель до житлових будинків та промислових об’єктів. Також шуруп в землю – це надійні металеві опори для огорожі, воріт.
Варіанти монтажу гвинтових паль
Залежно від типу ґрунтів, конструктивних особливостей та матеріалу будівництва споруд відрізняється форма та розмір геошурупів і ціна, відповідно. Найпоширеніші параметри:
- Для зведення фундаменту будинків із дерева на відносно «легких» ґрунтах – діаметр 108 см, довжина 2500 мм.
- Для будівель з каменю, цегли на щільному ґрунті застосовується гвинтова паля діаметром 57-325 мм та довжиною 1,5-3 метри (в процесі монтажу довжину можна нарощувати).
- Для спорудження огорож також використовують палі гвинтові діаметром 57-325 мм, довжиною 1,5 метра.
Залежно від розмірів та щільності ґрунту застосовують ручний або машинний монтаж. Для ручного монтажу використовують перехідні оголовки з важелями.
Механічний монтаж проводять таким чином:
- Привід налаштовують гідравлічним буром;
- Гвинтові палі для фундаменту закріплюють з допомогою перехідника;
- Загвинчування проводять під невеликим кутом (близько 3°).
Гвинтові палі купити можна не тільки для приватного будівництва чи зведення парканів. Їх також використовують під час монтажу сонячних електростанцій, для фундаменту для промислових об’єктів, гідроспоруд, об’єктів інфраструктурного значення.
Гвинтові сваї: ціна та особливості конфігурації
За способом виробництва є два різновиди геошурупів:
- Зварні (дешевший варіант) зварюють з кількох видів металу за складом і заповнюють бетоном. Вони стійкі до зовнішнього впливу, не бояться корозії.
- Литі зі сталі гвинтові палі купити дорожче, але і якість у них вища. Завдяки відсутності зварних швів вони простіші у монтажі, мають більші показники міцності та стійкості до великого навантаження.
Також сваї різняться за конструкцією лопатей:
- Широколопастна одновиткова конструкція поширена у приватному малоповерховому будівництві на щільних ґрунтах.
- Широколопастна двовиткова має більшу опорну площу і призначена для нещільних піщаних грунтів із горизонтальним зрушенням.
- Вузьколопастні багатовиткові застосовують під час будівництва на щільних кам’яних грунтах.
- Вузьколопастні трубчасті – без гострого наконечника. В ході монтажу внутрішній простір гвинта заповнюється ґрунтом. Використовують для будівництва на промерзлій землі.
Тож є кілька критеріїв, які треба враховувати, обираючи гвинтові палі: ціна, спосіб виробництва, тип конструкції лопатей, довжина та діаметр, а також виробник.